پويايي و توسعه پايدار با نوسازي و جوان شدن صنف/ مميزين مالياتي هنوز رويه سابق را براي برآورد ماليات در پيش مي گيرند

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سيماني و لوازم فلزي ساختماني تهران بيان داشت: با بازرسي و بررسي واحدهاي صنفي، واحدهاي جديد شناسايي و با پيگيري هاي انجام شده به نوعي صنف در حال نوسازي و جوان شدن است. معتقديم اين امر به پويايي و همگام بودن صنف با پيشرفت و توسعه پايدار کمک شاياني مي کند.
مرتضي قديري، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سيماني و لوازم فلزي ساختماني تهران در عملکرد و اقدامات اتحاديه به تلاش براي استانداردسازي اشاره کرد و ادامه داد: هماهنگي با اعضا جهت استانداردسازي کالاهاي فاقد استاندارد در نشستي با دکتر طاهري مدير کل اداره استاندارد استان تهران مطرح و ايشان قول مساعد دادند تا بتوانيم با استاندارد نمودن کالاها جهت بهبود و ارتقاي کيفيت کالاها گامي موثر برداريم و باعث خدمت رساني گسترده به هموطنان عزيز در سطح کشور باشيم.
قديري در خصوص مشکلات صنف گفت: بزرگترين مشکل اتحاديه ماليات است که با وجود تمهيدات و قوانين جديد، مشاهده مي گردد مميزين مالياتي هنوز راه گذشته را براي برآورد ماليات در پيش دارند و بدون ارائه هيچگونه مدرک و مستندي اقدام به صدور برگ تشخيص با مبالغ چند برابر ابرازي مودي مي نمايند.
وي با تاکيد بر اينکه راه برون رفت از اين معضل قطعاً رعايت قوانين و پايبندي به آن است افزود: اجراي ماده ۱۸۶ ق.م.م براي صدور و تمديد پروانه کسب بسيار حائز اهميت است. با اينکه مکررا در اين خصوص تذکر داده شده و طبق مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا تاکيد شده اجراي اين ماده متوقف شود، متاسفانه مجري اين ماده همکاري لازم را با اتحاديه ها نداشته و در بدو استعلام مربوطه پاسخ منفي ارسال مي گردد. رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سيماني و لوازم فلزي ساختماني تهران اظهار داشت: با اين رويه اتحاديه ها قادر به صدور پروانه کسب نيستند. با اين شرايط سخت و بيمار، خودخواهي است که مصوبات ستاد اجرا نمي شود و کار مردم با مشکل مواجه مي شود.
قديري تاکيد کرد: فقط شعار بهبود فضاي کسب و کار و مانع زدايي وجود دارد و اقدام موثري صورت نمي گيرد. به نظر مي رسد از طرف بعضي مجريان اراده اي براي اين امر وجود ندارد. قرار است از ۱۸ اسفند به صورت برخط بستر صدور مجوزها آماده باشد؛ ولي تصورم اين نيست که طرز تفکر حاکم بر بعضي سازمان ها اين آمادگي را داشته باشند که به مردم اعتماد کرده و خواستار برداشتن گامي موثر در بهبود فضاي کسب وکار باشند.
وي تامين مواد اوليه را از مشکلات بسيار مهم ذکر کرده و گفت: عمده کالاهاي صنف متاثر از قيمت مواد مواد اوليه اي از قبيل سيمان، ورق، ميلگرد، آهن است که در مواقعي براحتي در دسترس توليدکننده نيست و اين هم نظارت صحيح دولت را مي طلبد تا به سهولت و با قيمت مناسب به دست توليد کننده برسد.
قديري تاکيد کرد: توليدکننده وقتي از تامين مواد اوليه آسوده باشد به بهبود کيفيت، پايين آوردن هزينه توليد و… تمرکز مي کند و محصولي به مراتب بهتر و با قيمت مناسب تري به بازار مصرف عرضه مي کند. با اين رويه صنعت ساختمان به آرامش و ثبات مي رسد. دغدغه تهيه مواد اوليه حتي براي يک روز هم نبايد وجود داشته باشد و همچون سنوات قبل اين صنعت مهم و پايه در فراز و نشيب نباشد.
رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان مصنوعات سيماني و لوازم فلزي ساختماني تهران در پايان تصريح کرد: علي رغم مشکلات و چالش هاي موجود هيئت مديره اتحاديه آينده روشني براي صنف متصور است؛ چرا که با تلاش و پشتکار به دنبال احقاق حقوق حقه اعضاي محترم و همچنين شرايط بهتر براي صنف خواهد بود. براي کالاها از مرحله توليد، توزيع تا مصرف برنامه مدوني را اجرا خواهد کرد تا کليه هم ميهنان از آن منتفع شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *